Saulės kolektoriai

 Tobulėjant mokslui,  ieškoma ekonomiškai patrauklių produktų, kurie būtų ekologiški, saugūs ir nebrangūs. Vienas sparčiai populiarėjančių išradimų  - saulės kolektoriai, kurių nauda įsitikino jau ne vienas Lietuvos vartotojas. Per pastaruosius keletą metų  pristatyti Lietuvos rinkai saulės kolektoriai plačiai plinta ne tik dėl brangstančios elektros, bet ir dėl architektūriškai patrauklių sprendimų. Mokslinių stebėjimų duomenimis Lietuvą pasiekiantis saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima panaudoti jos šiluminę energiją.  Daugiau nei septynis mėnesius (kovo  spalio mėn.)  saulės kolektoriai  gali visiškai patenkinti karšto vandens poreikius. Karšto vandens ruošimas ypač aktualus šiltuoju metų laiku, kai išjungiamas pastatų šildymas. Vasarą vanduo kolektoriaus pagalba įkaitinamas iki +80C ir daugiau. Šaltuoju periodu saulėtą dieną vanduo sušyla iki +30-50C.

  Saulės kolektoriai  - patogiai pritaikyta sistema, kuri leidžia kolektorius montuoti ant stogo. Jie statomi iš pietų pusės, kad saulės spinduliai tiesiogiai kristų ant vakuumuotų kolektoriaus kolbų.
Kolektoriai yra pagaminti iš aukštos kokybės boro silicio stiklinių išvakuumuotų vamzdžių, padengti  selektyvine Al-N/Al medžiaga, jų viduje esantys šilumos perdavimo vamzdeliai pagaminti iš vario. Temperatūros davikliai montuojami kolektoriaus viršutinėje dalyje, o  vandens talpyklos - apatinėje dalyje. Jie sujungiami į valdymo pultą. Kolektoriaus temperatūrai pakilus iki nustatyto temperatūrų skirtumo , kontrolerio pagalba paleidžiamas cirkuliacinis siurblys, kuris sukauptą kolektoriuje karštą vandenį varo į vandens talpyklą (boilerį).   Saulės kolektoriai normaliai gali dirbti sistemoje esant iki 6 barų slėgiui. 
  Saulės kolektoriai gali būti naudojami ne tik karštam vandeniui ruošti, bet ir šildyti lauko bei vidaus baseinų vandenį, vonios kambario gyvatuką. Kolektoriai labai tinka ir  grindiniam šildymui, juk taip nemalonu atsistoti basomis kojomis ant šaltų plytelių vasaros metu. Norint šildyti didesnį vandens kiekį, galima kelis kolektorių blokus jungti nuosekliai vienas šalia kito.


SAULĖS KOLEKTORIŲ IŠPARDAVIMAS!!!

Kodėl verta įsigyti saulės kolektorių:

* Ekologiškas;

* Sutaupytos sąskaitos už elektros energiją;                                        

* Ilgaamžis ( iki 15 metų );

* Nesudėtingas montavimas ir priežiūra.

Oficialūs atstovai: